www.home-life-balance.pl

Największy błąd popełniany przez kobiety po urodzeniu dziecka.

Najwięcej porażek życiowych bierze się z zaniedbania. O dbaniu o siebie, a raczej o braku zadbania o siebie będzie dzisiejszy post.

home-life-balance.pl- kobiety

Kochająca rodzina, mąż, dom, dzieci, praca, która może nie jest szczytem marzeń, ale daje Ci stabilność finansową. Inni mówią, że Ci zazdroszczą, że masz już wszystko. Uśmiechasz się, ale w głębi czujesz, że czegoś Ci brakuje? Nie czujesz się tak na prawdę szczęśliwa?

Moment urodzenia dziecka, to istna rewolucja. Coś co wywraca świat do góry nogami. Szalejące hormony, miłość, nowe warunki do których trzeba się przyzwyczaić. Wszyscy mówią, że powinnaś być szczęśliwa. Co jeśli tak nie jest? Codziennie wstajesz, robisz śniadanie, karmisz dzieci, sprzątasz, pierzesz, pracujesz, gotujesz, bawisz się z dziećmi, robisz zakupy, kładziesz je spać i w końcu zasypiasz przed telewizorem.

Gdzie w tym wszystkim czas dla siebie?

Okazuje się, że największym i najczęściej popełniamy błędem przez młode mamy jest zapominanie o swoich potrzebach. Kobiety rezygnują z dbania o siebie na rzecz wychowania dzieci. Przestają myśleć o sobie jak o kobiecie. Wkrótce tak samo zaczyna postrzegać je ich otoczenie.

To zaniedbanie owocuje wieloma innymi przykrymi skutkami.

Po pierwsze przestając dbać o siebie, tracą pewność siebie, nie potrafią samodzielnie podejmować decyzji. Nie mają ochoty na wyjścia, spotkania. Usprawiedliwiają się wymówkami. Porównując się do innych mam czują dyskomfort, mają masę kompleksów, nie potrafią cieszyć się z małych rzeczy. Ciągle szukając rozwiązania problemu po za sobą. Chodzą po domu jak tykające bomby.

Po drugie cierpi na tym też ich życie zawodowe. Jeżeli już matka wróci lub będzie zmuszona do powrotu do pracy, nie poczuje satysfakcji z jej wykonywania. Nagle okaże się, że jej koleżanki z pracy wyglądają lepiej, są bardziej obyte niż ona. Po za tym młodsze dziewczyny pną się po szczeblach kariery kiedy ona ciągle tkwi w jednym miejscu. Zaniedbane Matki- kobiety przestają wierzyć, że mogą więcej.

Po trzecie rezygnacja z kobiecości sprawia, że cierpi na tym też ich życie uczuciowe, a związki często wystawione zostają na próbę. Mąż/ partner schodzi na drugi plan wyparty przez dzieci. Zaniedbane kobiety czują się brzydkie i nieatrakcyjne, mają mnóstwo kompleksów.

Mając małe dzieci ciężko jest zacząć myśleć o sobie. Karty rozdaje teraz mała istotka, która staje się najbardziej wymagającym szefem na świecie. Musisz jednak zapamiętać droga Mamo, że będąc smutna, sfrustrowana i zestresowana nie dasz rady zapewnić swojemu dziecku szczęścia. W końcu ten cały stres, strach i złość którą w sobie nosisz przelejesz na dziecko.

” Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko”, brzmi ludowe przysłowie, okazuje się prawdziwsze niż mogłoby się wydawać.

Jeżeli czujesz się gruba, nieatrakcyjna, przemęczona? Twoim głównym strojem są dresy i rozciągnięte koszulki? Zapomniałaś jak wygląda Twój fryzjer, a jedyne zakupy na jakie jeździsz to spożywcze i dla dzieci.- to znak, że już najwyższy czas na zmiany!!

Jak to zrobić?

Przy małych dzieciach i mnóstwu obowiązków wydaje się to nierealne, ale wystarczy wprowadzić do swojego życia kilka zasad i wszystko staje się łatwiejsze.

1. Naucz się sobie odpuszczać- pozwól sobie na chwilę bycia nie idealną, na bałagan i zamawiane jedzenie. Dzieciom nic się nie stanie jeżeli przez godzinkę po oglądają bajki, a Ty wypijesz kawę w ciszy lub poczytasz książkę.

2. Zacznij się ruszać!- sport to jest naprawdę lekarstwo nie tylko dla ciała ale i dla duszy. Nie chodzi tu o to byś nagle zapisywała się na siłownię i spędzała tam pół dnia. Znajdź swój rodzaj aktywności, taki który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Daj zacząć działać endorfinom!

3. Bądź dla siebie dobra– pozwól sobie na długą kąpiel, maseczkę na twarzy. Może nowa torebka poprawi Ci nastrój? Zrób coś dla siebie. Zrób coś co daje Ci szczęście.

4. Znajdź pasję.

5. Znajdź czas dla męża/ partnera. Popracujcie nad swoim związkiem. Może uda się powrócić do cotygodniowych randek?

6. Proś o pomoc– naprawdę nie musisz w domu robić wszystkiego. Postaraj się każdemu z domowników przydzielić niektóre obowiązki, które pomogą Cię chociaż trochę odciążyć.

7. Zacznij dostrzegać małe rzeczy, cieszyć się z drobiazgów.– To celebrowanie małych chwil, cieszenie się z najmniejszych sukcesów sprawia, że zaczynamy doceniać rzeczywistość w której żyjemy. Czujemy się szczęśliwsze, to dzięki małym gestom czerpiemy radość z macierzyństwa.

8. Zrób listę marzeń, planów i starają się powolutku realizować swoje cele.

Jak widać, aby zmienić swoje życie przede wszystkim należy zmienić swoje podejście do życia. Matka to też kobieta, a macierzyństwo nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich marzeń. To początek pięknej drogi, która mimo iż nie jest łatwa to niesie ze sobą dużo satysfakcji.

Warto więc zadbać o siebie, o swój wygląd, wykształcenie, wiedzę. To wszystko pozwoli zbudować swoją pewność siebie. Pozwoli uwierzyć, że jesteśmy dużo warte i zasługujemy na bycie szczęśliwymi.


Zobacz też:

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *